18. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında verilen “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci” ödülü Asis’in oldu!


Türkiye’nin lider akaryakıt otomasyon sistemleri üreticisi Asis , Türk Elektronik Sanayicileri Derneği’nin (TESİD), sektör kuruluşlarının yenilikçi ve yaratıcı projelerini desteklemek, bu alandaki çalışmaları teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri” kapsamında, Selfuel selfservis Uygulaması ve kiosku ile Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü kazandı. Bu sene online düzenlenen ödül töreninde ödüller video konferans yoluyla dağıtıldı.

18. TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamında verilen “KOBİ Dalında Ürün Geliştirme Süreci” ödülü Asis’in oldu!

Türkiye’de ilk olarak Asis tarafından geliştirilen SelFuel Self-Service Kiosk, yakıt almak isteyen müşterinin herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan kendi kendine yakıt alabilmesini ve ödeme yapabilmesini sağlayan bir sistemdir. Sistem, yapay zeka(AI) algoritmalarını kullanarak %98 doğrulukla araç plaka bilgilerini hatasız olarak algılamakta ve yazarkasaya yollamaktadır. Sonrasında müşteri kendi yakıtını doldurabilmekte ve ödemesini kendisi yapabilmektedir.

Kobi dalında ürün geliştirme süreci ödülünü alan Asis Otomasyon Genel Müdürü Yusuf KAYA ödülü aldıktan sonra yaptığı açıklamalarda inovasyonun Asis için çok önemli olduğunu, ürün kalitesini ve sürdürülebilirliğini ön planda tutuklarının altını çizdi. Türkiye’nin her yerinde 4500 istasyonda ürünlerinin kullanıldığını, dünyada ise 50 ülkeye teknoloji ihraç ettiklerini söyledi. Aldıkları ödül için hem Tesid’e hem de Asis Ar-ge ekibi ve Aytemiz Petrol’e ayrı ayrı teşekkür eden Kaya, dünya da self servis kioskunun alternatifleri var gibi gözükse de hem EPDK tarafında hem de Maliye Bakanlığı kuralları ve kanunlarına da uygun olarak bu sistemin oluşturulmasının oldukça güç olduğunun altını çizdi. Ar-ge merkezlerinde 50’den fazla mühendis kadrosu ile kablosuz sistemler, ödeme sistemleri, mobil uygulamaları IOT, yapay zeka, robotics, gömülü sistemler, görüntü analizi ve sensör teknolojileri üzerinde çalışmakta olduklarını, her zaman olduğu gibi hem sektöre hem de insanların genel kullanımına hizmet eden icatlar çıkartmaya devam edeceklerini belirtti.

Yorum Başlığı Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir