BÜDOTEK Talks : Algılayıcı Ağlarının Hayatımızdaki Yeri


BÜDOTEK Talks üçüncü söyleşimizi Algılayıcı Ağlarının Hayatımızdaki Yeri başlığı altında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem ERSOY ile gerçekleştireceğiz.

Prof. Dr. Cem Ersoy Kimdir?

Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini 1984 ve 1986 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden aldı. 1984 ve 1986 yılları arasında NETAŞ A.Ş.’de  Ar-Ge Mühendisi olarak çalıştı. 1992’de, şimdi New York Üniversitesi’nin parçası olan, Polytechnic University, Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden doktora derecesini aldı. 1992’de girdiği, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde profesör olarak çalışmaktadır.

77 lisansüstü tezin danışmanlığını, 36 araştırma projesinin yürütücülüğü yapmış, 250’den fazla uluslararası hakemli yayınına 9000’den fazla atıf almıştır.

Çevresel zekâ, yaygın sağlık, akıllı evler-şehirler, nesnelerin İnternet’i, çok katmanlı servis-tabanlı bulut sistemleri ve yeni nesil yazılım tabanlı ve yeşil ağ teknolojileri konularında araştırmalarına devam etmektedir. Halen Teleiletişim ve Enformatik Teknolojileri konularında Türkiye’deki en büyük doktora öğrencisi yetiştirme projesinin ve Avrupa Topluluğu tarafından desteklenen Giyilebilir Cihazlarla Duygu Durumu Yönetme projesinin yürütücülüğünü yapmaktadır.

http://www.cmpe.boun.edu.tr/~ersoy/

 

Tarih: 15 Mart 2021 Pazartesi

Saat: 20:30

Kayıt Olmak İçin Tıklayınız

*BÜDOTEK Talks online olarak gerçekleştirilecektir.
*Kayıt olanlara Zoom linki iletilecektir.

 

Yorum Başlığı Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir