Kuluçka Girişimcilerimiz

Kuluçka Girişimcilerimiz

Arıkuşu Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Arıkuşu Ev Aletleri, ev aletleri sektöründe mutfakta atık azaltma, verimli pişirme, artırılmış güvenlik gibi konularda ar-ge ve üretim yapmaktadır.

Arıkuşu, 3 kurucu ortağın öncülüğünde 2019 yılında DES Sanayi sitesinde üretim atölyesini açarak kuruldu. 2020 yılında BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’ne kabul aldı ve Ar-Ge çalışmalarını burada yürütmektedir.

Sektör: Yazılım

BBA Teknoloji A.Ş.

2021 yılında KOSGEB “Ar-Ge İnovasyon” desteğini alan ve Büdotek’e kabul edilen şirket insansız, tam elektrikli ve otonom insansız hava araçlarıyla kargo taşınması konusunda Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Kısa zamanda ürünlerini ortaya çıkararak taşımacılık sektöründeki dönüşümün öncülerinden olmak için çalışmaktadırlar.

Sektör: Elektrik-Elektronik / Yazılım

CrossByte Yazılım A.Ş

E-ihracat özelinde yazılım çözümleri üretirken , geliştirmeyi sürdürdüğü yazılım projeleri ile birlikte uçtan uca hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Sektör: Yazılım

Datafors Yapay Zeka Anonim Şirketi

Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, İleri Veri Analitiği ve Yazılım araçlarını kullanarak, Kurumların ve Şirketlerin Yönetim, Strateji, Pazarlama, Satın Alma, Finans, İnsan Kaynakları gibi alanlarda doğru ve etkili kararlar vermesini sağlar.

Datafors, perakendeden, hizmet sektörüne, sağlık kurumlarından Devlet Kurumlarına kadar geniş bir çerçevede müşterilerine özel, terzi işi hizmet sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

DT Özel Sağlık Hizmetleri Medikal Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.

Dt Medikal, yenilikçi,teknolojik,pratik fikirlerle “ortam havası sterilizasyonu” konusunda insan sağlığı odaklı ürünler ve projeler üretmektedir.KOSGEB ve BÜDOTEK destekleri ile yeni gelişen sektörde lider olmayı hedeflemektedir.

Sektör: Sağlık

Hiwell Teknoloji A.Ş.

Psikolojik danışmanlığa ulaşma konusunda pahalılık, erişim ve sosyal baskı bariyerleri bulunuyor. Online bir platformda uzman psikologlarla danışanları eşleştiren Hiwell, daha uygun ücretlerle, Dünya’nın her yerinden ulaşılabilen ve gizliliğin ön planda olduğu bir hizmet sunuyor.

Sektör: Yazılım

Money Shower Teknoloji Araştırma Geliştirme San. Ve Tic. A.Ş

Money Shower dezenfeksiyon alanında yüksek teknoloji üreten, teknolojiyi odağına almış bir Ar-Ge ve inovasyon şirketidir. Alanında uzman mikrobiyolog ve makine mühendislerinin kontrolünde KOSGEB Ar-Ge ve inovasyon desteği ile üretim yapmaktadır.

Sektör: Yazılım

Nutzentech Teknoloji Araştırma Geliştirme San. Ve Tic. A.Ş

NutzenTech, sürdürülebilir bir yaşam için insanlık yararına inovatif ve otonom teknolojiler üreten bir ekiptir. İlk projesi olan Çevreci İnsansız Hava Aracı ile patente tabii kendi tasarımı ve üretimi olan sistem inovatif ve otonom sistem ile beraber hava kirliliği oluşan alanda direkt olarak ölçümlerin alınıp, işlenip, müşteriye kirlilik haritası şeklinde verilmesini sağlamaktadır. Sensör sistemleri, insansız sistemler, IoT teknolojileri, yapay zeka konularında uzman ekibi ve geliştirdiği teknolojiler ile katma değer üretmeye devam edecektir.

Sektör: Yazılım

Polimed Research Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.

Tıbbi Cihaz Araştırma- Geliştirme ve üretim konularında faaliyet göstermektedir.

Sektör: Sağlık

Potanet Teknoloji A.Ş.

PoSales bir sipariş ve e-dönüşüm yönetim sistemidir. Çok kanallı entegrasyon desteği ile, işletmelerin farklı yerlerde yaptığı satışları bir araya getirerek işletmelere hız ve verimlilik kazandırır. Pazar Yerleri, E-Ticaret Siteleri, anlık mesajlaşma uygulamaları, bayiler, mağazalar, satış elemanları, mail, telefon vb. kanallardan gelen satışları bir araya getirerek yönetilmesini kolaylaştırır.

Sektör: Yazılım

STEMXR Yazılım Ar-Ge ve Bilişim Hizmetleri Ticaret A.Ş

K12 seviyesinde ürün geliştirme ve pazarlama hizmeti vermek üzere, KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) tarafından desteklenmeye değer görülmüştür. KOSGEB desteği ile kurulan şirketimizin majör çalışma faaliyeti STEM (Science, Engineering, Technology, Mathematics) temelli VR(Virtual reality), AR(Augmented reality) ve Simülasyon uygulamalarının üçünü bir arada içeren web portali geliştirmektir.

Sektör: Eğitim Teknolojileri / Yazılım

Yuna Teknoloji A.Ş

YUNATEK, farklı uzmanlıkları olan 3 kurucu ortağın bilgi birikimlerini mühendislik-yazılım-teknoloji üçgeninde kullanmak üzere oluşturdukları sinerjik bir yapıdır. TÜBİTAK 1512 BİGG desteği ile 2021 yılında BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’ne kabul aldı. Sürdürülebilirlik, Kaynak Yönetimi, Atık Yönetimi, Biyolojik Prosesler, IoT tabanlı sistemler ve bunları destekleyecek elektronik ekipmanlar üzerine faaliyet göstermektedir.

Hâlihazırda devam eden Ar-Ge çalışmaları ve geliştirilen ürünlerle bu alanlarda kalıcı bir firma olmayı hedeflemektedir.

Sektör: Yazılım – Çevre – Enerji