Kuluçka Girişimcilerimiz

Kuluçka Girişimcilerimiz

Avionchıp Teknoloji A.Ş.

AvionChip A.Ş., ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayi sektörüne yönelik güvenlik kritik misyonuna sahip ürünler üretmektedir. Tasarım kabiliyetleri arasında ASIC/FPGA, gömülü sistem yazılımları, yapay zeka hızlandırıcıları, görüntü işleme ve PCB tasarımı konuları bulunma ve bu konular hakkında eğitim/danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sektör: Yazılım

BAYOS Teknoloji A.Ş.

Bulut tabanlı bir Teknik Bakım Yönetim Sistemi ve Bakım Mükemmeliği Standardizasyon Platformu olan “BAYOS” ; Ar-GE çalışmalarına, 2022 yılı Şubat ayı itibari ile  BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’nde başlamıştır. BAYOS ile Bina ve Endüstriyel Tesis bakım modellemesinde optimum bakım için bir referans başvuru platformu haline gelmek en temel amacımızdır.

Sektör: Bilgi Teknolojileri / Yazılım

BBA Teknoloji A.Ş.

2021 yılında KOSGEB “Ar-Ge İnovasyon” desteğini alan ve Büdotek’e kabul edilen şirket insansız, tam elektrikli ve otonom insansız hava araçlarıyla kargo taşınması konusunda Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Kısa zamanda ürünlerini ortaya çıkararak taşımacılık sektöründeki dönüşümün öncülerinden olmak için çalışmaktadırlar.

Sektör: Elektrik-Elektronik / Yazılım

Bosphorus Analytics Teknoloji A.Ş.

Sektör: Yazılım

Datafors Yapay Zeka Anonim Şirketi

Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, İleri Veri Analitiği ve Yazılım araçlarını kullanarak, Kurumların ve Şirketlerin Yönetim, Strateji, Pazarlama, Satın Alma, Finans, İnsan Kaynakları gibi alanlarda doğru ve etkili kararlar vermesini sağlar.

Datafors, perakendeden, hizmet sektörüne, sağlık kurumlarından Devlet Kurumlarına kadar geniş bir çerçevede müşterilerine özel, terzi işi hizmet sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

İnofa Teknoloji A.Ş.

İnofa Teknoloji A.Ş, Endüstriyel dünyada dijital dönüşümü ileriye taşımak için talebe özel platformlar ve yapay zeka destekli görüntü işleme yazılımları geliştiren bir firmadır. İSG, personel verimliliği, kalite kontrol, makine emniyeti ve makine verimliliği gibi alanlarda yazılım çözümleri üretmektedir.

Sektör: Yazılım/Yapay Zeka

Intranet Technology Yazılım A.Ş.

Intranet kosgeb ileri girişimci desteği ile kurulmuş ve bünyesinde üç farklı proje bulunmaktadır. Askı, geçmişten günümüze gelen askılamak kultürünü dijital dönüşümle harmanlamış sosyal bir girişimdir. IntraVRgames, bünyesinde VR oyunları geliştirilmekte ve ilgili mecralarda yayınlamaktadır. INC, dijital cüzdan uygulamalarının ek geliştirme yapmaksızın NFT marketplace platformlarına entegre olabileceği entegratör hizmeti sunar.

Sektör: Yazılım

Mengükan Yazılım

2010 yılından beri sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve tecrübeli ekibiyle, araştırma geliştirme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdüren Mengükan Yazılım firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler sağlamaktadır.

Bankacılık, finans alanında ARGE ve yazılım çözümleri olmak üzere Devops, Kubernetes, Cloud vb. uçtan uca hizmetler sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

Merve Yeşilbaş Growthfull Creative Teknoloji

2022’de kurulmuş Growthfull Creative Technologies yazılım şirketi olarak, sağlık alanındaki verileri yaratıcı projelere entegre ediyoruz. Değerli fikirleri, doğru kurguyla işleyerek web tabanlı oyun tasarımları yapıyoruz.

Sektör: Yazılım

Metechs Yazılım Bilişim Anonim Şirketi

METECHS, yazılım geliştirme, yapay zeka, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve bilişim alanlarında faaliyet gösteren bir Ar-Ge firmasıdır. 2022 yılının Aralık ayında BÜDOTEK Kuluçka Merkezin’de kurulmuştur. Yeni teknolojiler kullanarak geliştireceğimiz ürün ve hizmetlerle sektörde kalıcı olmayı hedefliyoruz.

Sektör: Yazılım

Mona Yazılım Ve Dijital Teknoloji Hizmetleri Anonim Şirketi

Yenilikçi yapay zeka çözümleriyle yatırım dünyasına yeni bir soluk getiren firmamız, veri analizi ve otomasyon alanlarında fark yaratıyor. Hızlı ve doğru veri işleme kabiliyetimizle, yatırımcıların piyasa trendlerini anlamalarına ve daha bilinçli yatırım yapmalarına yardımcı oluyoruz.

Sektör: Yazılım,Finans

Simirna Teknoloji ve Danışmanlık A.Ş.

Sektör: Yazılım

T3 Stüdyo Yazılım

2023 yılında Büdotek bünyesinde kurulan firma, yatırım bankalarına ve dijital bankalara servis bankacılığı, ana bankacılık ve entegrasyon alanında çözümler sunmaktadır.

Sektördeki 25 yıllık tecrübesini modern teknoloji ve Ar-Ge çalışmaları ile harmanlayıp innovatif ürünler geliştirmeyi hedeflemiştir.

Sektör:Yazılım

Termosım Termal Sistemleri ve Mühendislik Ltd. Şti.

Firmamız, Elektrotermal soğutma, endüstriyel soğutma ve E-Mobilite platformlarının termal sistem tasarımları için çözümler üretmek üzere, termal ve soğutma sistemleri tasarımı konusunda, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinde , Savunma Sanayi, Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörlerinde, soğutma ve termal sistemi tasarımı özelinde toplamda 35 yıl deneyimi olan 2 mühendis tarafından kurulmuştur.

Termosim Termal Sistemler , şu anda Elektrotermal hijyenik ürün tasarımının yanı sıra, elektrikli ticari ve askeri araç tasarımı projeleri için immersion cooling ve endüstriyel elektrik motorları için soğutma tasarımı projeleri yürütmektedir.

Sektör: Soğutma & Termal Sistem Tasarımı

Yuna Teknoloji A.Ş

YUNATEK, farklı uzmanlıkları olan 3 kurucu ortağın bilgi birikimlerini mühendislik-yazılım-teknoloji üçgeninde kullanmak üzere oluşturdukları sinerjik bir yapıdır. TÜBİTAK 1512 BİGG desteği ile 2021 yılında BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’ne kabul aldı. Sürdürülebilirlik, Kaynak Yönetimi, Atık Yönetimi, Biyolojik Prosesler, IoT tabanlı sistemler ve bunları destekleyecek elektronik ekipmanlar üzerine faaliyet göstermektedir.

Hâlihazırda devam eden Ar-Ge çalışmaları ve geliştirilen ürünlerle bu alanlarda kalıcı bir firma olmayı hedeflemektedir.

Sektör: Yazılım / Çevre – Enerji