Kuluçka Girişimcilerimiz

Kuluçka Girişimcilerimiz

Avionchıp Teknoloji A.Ş.

AvionChip A.Ş., ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayi sektörüne yönelik güvenlik kritik misyonuna sahip ürünler üretmektedir. Tasarım kabiliyetleri arasında ASIC/FPGA, gömülü sistem yazılımları, yapay zeka hızlandırıcıları, görüntü işleme ve PCB tasarımı konuları bulunma ve bu konular hakkında eğitim/danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sektör: Yazılım

BAYOS Teknoloji A.Ş.

Bulut tabanlı bir Teknik Bakım Yönetim Sistemi ve Bakım Mükemmeliği Standardizasyon Platformu olan “BAYOS” ; Ar-GE çalışmalarına, 2022 yılı Şubat ayı itibari ile  BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’nde başlamıştır. BAYOS ile Bina ve Endüstriyel Tesis bakım modellemesinde optimum bakım için bir referans başvuru platformu haline gelmek en temel amacımızdır.

Sektör: Bilgi Teknolojileri / Yazılım

BBA Teknoloji A.Ş.

2021 yılında KOSGEB “Ar-Ge İnovasyon” desteğini alan ve Büdotek’e kabul edilen şirket insansız, tam elektrikli ve otonom insansız hava araçlarıyla kargo taşınması konusunda Ar-Ge çalışmaları yapmaktadır. Kısa zamanda ürünlerini ortaya çıkararak taşımacılık sektöründeki dönüşümün öncülerinden olmak için çalışmaktadırlar.

Sektör: Elektrik-Elektronik / Yazılım

CrossByte Yazılım A.Ş

E-ihracat özelinde yazılım çözümleri üretirken , geliştirmeyi sürdürdüğü yazılım projeleri ile birlikte uçtan uca hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Sektör: Yazılım

Datafors Yapay Zeka Anonim Şirketi

Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, İleri Veri Analitiği ve Yazılım araçlarını kullanarak, Kurumların ve Şirketlerin Yönetim, Strateji, Pazarlama, Satın Alma, Finans, İnsan Kaynakları gibi alanlarda doğru ve etkili kararlar vermesini sağlar.

Datafors, perakendeden, hizmet sektörüne, sağlık kurumlarından Devlet Kurumlarına kadar geniş bir çerçevede müşterilerine özel, terzi işi hizmet sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

Historia Yazılım Bilişim ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Historia AI, özellikle beşeri bilimler alanında dijital çözümler geliştirmektedir. Doğal dil işleme ve makine öğrenmesi gibi metotlar kullanarak veri işleme ve üretimi konusunda yazılım ürünleri üretmekte, bu konularda danışmanlık faaliyetleri sağlamaktadır.

Sektör: Yazılım

Intranet Technology Yazılım A.Ş.

Intranet kosgeb ileri girişimci desteği ile kurulmuş ve bünyesinde üç farklı proje bulunmaktadır. Askı, geçmişten günümüze gelen askılamak kultürünü dijital dönüşümle harmanlamış sosyal bir girişimdir. IntraVRgames, bünyesinde VR oyunları geliştirilmekte ve ilgili mecralarda yayınlamaktadır. INC, dijital cüzdan uygulamalarının ek geliştirme yapmaksızın NFT marketplace platformlarına entegre olabileceği entegratör hizmeti sunar.

Sektör: Yazılım

KAF Health Teknoloji A.Ş.

KAF Health Teknoloji A.Ş., ileri teknoloji dezenfeksiyon ürünleri üreten ve inovasyonu odağına almış bir teknoloji firmasıdır. Ürettiği patentli anlık dezenfeksiyon teknolojisi ile hava, su, gıda, ilaç, kozmetik ve yüzey dezenfeksiyonunda en etkili ve akredite çözümleri sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

Mengükan Yazılım

2010 yılından beri sahip olduğu geniş bilgi birikimi ve tecrübeli ekibiyle, araştırma geliştirme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdüren Mengükan Yazılım firmaların ihtiyaçlarına özel çözümler sağlamaktadır.

Bankacılık, finans alanında ARGE ve yazılım çözümleri olmak üzere Devops, Kubernetes, Cloud vb. uçtan uca hizmetler sunmaktadır.

Sektör: Yazılım

Metechs Yazılım Bilişim Anonim Şirketi

METECHS, yazılım geliştirme, yapay zeka, makine öğrenmesi, derin öğrenme ve bilişim alanlarında faaliyet gösteren bir Ar-Ge firmasıdır. 2022 yılının Aralık ayında BÜDOTEK Kuluçka Merkezin’de kurulmuştur. Yeni teknolojiler kullanarak geliştireceğimiz ürün ve hizmetlerle sektörde kalıcı olmayı hedefliyoruz.

Sektör: Yazılım

Polimed Research Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ.

Tıbbi Cihaz Araştırma- Geliştirme ve üretim konularında faaliyet göstermektedir.

Sektör: Sağlık

Simirna Teknoloji ve Danışmanlık A.Ş.

Sektör: Yazılım

Stellar Teknoloji A.Ş.

Stellar Teknoloji, çok geniş alanda tasarım yapabilecek tecrübe ve kabiliyete sahip bir ekip tarafından yönetilmektedir. Akaryakıt sektöründe yeni teknolojiyi uygulamayı kendisine hedef edinmiştir. Kurucuların yüksek teknoloji içeren firmalarda edindikleri bilgi ve birikimleri ile daha önce çalıştıkları akaryakıt sektöründen  otomasyon, yazarkasa, ve pompa üreticilerindeki bilgi ve birikimlerini birleştirerek eski teknoloji akaryakıt sistemleri yerine Yeni nesil istasyon yönetim sistemlerini(Yeni Nesil Akaryakıt Otomasyonu, Yeni Nesil Akaryakıt Dispenseri, Yeni Nesil Akaryakıt Pompa Yazarkasası) tasarlamak ana hedefidir.

Sektör: Yazılım

T3 Stüdyo Yazılım

2023 yılında Büdotek bünyesinde kurulan firma, yatırım bankalarına ve dijital bankalara servis bankacılığı, ana bankacılık ve entegrasyon alanında çözümler sunmaktadır.

Sektördeki 25 yıllık tecrübesini modern teknoloji ve Ar-Ge çalışmaları ile harmanlayıp innovatif ürünler geliştirmeyi hedeflemiştir.

Sektör:Yazılım

Termosım Termal Sistemleri ve Mühendislik Ltd. Şti.

Firmamız, Elektrotermal soğutma, endüstriyel soğutma ve E-Mobilite platformlarının termal sistem tasarımları için çözümler üretmek üzere, termal ve soğutma sistemleri tasarımı konusunda, Türkiye’nin en büyük Ar-Ge merkezlerinde , Savunma Sanayi, Otomotiv ve Beyaz Eşya sektörlerinde, soğutma ve termal sistemi tasarımı özelinde toplamda 35 yıl deneyimi olan 2 mühendis tarafından kurulmuştur.

Termosim Termal Sistemler , şu anda Elektrotermal hijyenik ürün tasarımının yanı sıra, elektrikli ticari ve askeri araç tasarımı projeleri için immersion cooling ve endüstriyel elektrik motorları için soğutma tasarımı projeleri yürütmektedir.

Sektör: Soğutma & Termal Sistem Tasarımı

Yuna Teknoloji A.Ş

YUNATEK, farklı uzmanlıkları olan 3 kurucu ortağın bilgi birikimlerini mühendislik-yazılım-teknoloji üçgeninde kullanmak üzere oluşturdukları sinerjik bir yapıdır. TÜBİTAK 1512 BİGG desteği ile 2021 yılında BÜDOTEK Kuluçka Merkezi’ne kabul aldı. Sürdürülebilirlik, Kaynak Yönetimi, Atık Yönetimi, Biyolojik Prosesler, IoT tabanlı sistemler ve bunları destekleyecek elektronik ekipmanlar üzerine faaliyet göstermektedir.

Hâlihazırda devam eden Ar-Ge çalışmaları ve geliştirilen ürünlerle bu alanlarda kalıcı bir firma olmayı hedeflemektedir.

Sektör: Yazılım / Çevre – Enerji